قیمت تیرآهن سبک در تهران

در این مقاله می خواهیم در مورد  تحلیل قیمت انواع مقاطع فولادی صحبت کنیم که از جمله فاکتورهای تاثیرگذار بر تقاضای قیمت انواع محصولات فولادی مانند. قیمت تیرآهن سبک در تهران

 1. میلگرد
 2. ورق
 3. تیراهن
 4. پروفیل
 5. نبشی
 6. ناودانی
 7. لوله

و…. می شود . در تاثیرگذاری قیمت عواملی از جمله آب هوا ، وضعیت اقتصادی ،تورم ، بورس و اروراق بهادار،ابعاد ، ضخامت ، وزن و … تمامی این موارد در قیمت آهن الات و محصولات فولادی تاثیرگذار می باشد.

روند افزایشی قیمت تیرآهن در تهران

پیش بینی قیمت تیرآهن در تهران و  آهن الات به طور دقیق و منظم و بدون خطا تقریبا امری غیرقابل امکان است چون قیمت محصوات فولادی تحت تاثیر عواملی چون :

 1. تورم
 2. نرخ دلار
 3. پیش بینی های بلند مدت و کوتاه مدت
 4. تحریم ها
 5. حوادث و سوانح طبیعی مانند وقوع سیل و زلزله

همگی به خودی خود بر قیمت انواع محصولات فولادی تاثیرگذار خواهند بود .

مبحث دیگری  بر قیمت انواع مقاطع فولادی تاثیرمیگذارد بازار بورس و اروراق بهادار است که روندی نزولی را در پیش گرفته است و همین موضوع سبب افزایش قیمت محصولات فولادی گشته است . در مقابل هرچه قیمت ارز افزایش پیدا کند در مقابل قیمت محصولات اهنی هم افزایش پیدا خواهد کرد و بعکس هم این اتفاق می افتد .قیمت تیرآهن سبک در تهران

محصولات تیرآهن آهن رسان

فلز تیراهن از جمله مهم ترین المان های اساسی در استفاده از سازه های ساختمانی عمرانی  و صنعتی می باشد در واقع وظیفه اصلی این فلز تحمل فشارهای ناشی از نیروهای برشی و لنگر خمشی می باشد که به سازه وارد می شود تیراهن معمولا در معماری از و مهندسی معماری و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان عضو بلند مستقیم و آسمان خراش تعریف می گردد و در تنظیم و طراحی سازه های فلزی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . که اکثرا ازاین فلر در تهیه خرپاها ، اسمان خراش ها ، پل ها ، سدها و… مورد استفاده قرار می گیرد.

از منظر هندسی تیراهن به دو دسته :

 1. تیراهن بال پهن
 2. تیراهن معمولی

طبقه بندی می شود. تیراهن از 2 قسمت اصلی تشکیل شده است.

 1. قسمت بال های تیرآهن پ
 2. قسمت جان تیرآهن

بخش جان تیراهن در برابر تنش های برشی و بال ها در برابر نیروهای برشی از مقاومت خوبی برخوردار است. نکته این است که ضخام بال و جان تیرآهن نیم پهن در تمام طول آن نیز ثابت است و استاندارد ارتفاع آن از 80 تا 600 میلی متر می باشد که در ایران سایزهای متداول و پر کاربرد ان 120 تا 300 میلی متر می باشد.

منظور از جان تیرآهن چیست

همان طور که در پاراگراف قبلی نیز گفته شده تیراهن از 2 بال و 1 جان تشکیل شده است که جان تیراهن بای مقاومت در برابر نیروهای رش و بال های آن در جهت استقامت در برابر گشت اور خمشی در نظر گرفته می شود .  اگر جان تیراهن به صورت افقی در نظر گرفته شود شکل ظاهری آن به صورت حرف (H) دیده می شود به همین عل به آن تیراهن بال پهن گفته می شود و در جان تیرهن که یه صورت عمودی قرارگرفته است را بال های تیراهن می گویند که ظاهری به شکل I انگلیسی دارد و در دسته تیراهن های IPE قرار می گیرد. قیمت تیرآهن سبک در تهران

از جمله مزایای تیرآهن معمولی می توان به موارد فوق اشاره کرد :

 1. بعد از اتمام اجرای سازه امکان تقویت تیرها وجود دارد.
 2. اتصال چندین قطعه به یکدیگر توسط تیرآهن امکان‌ پذیر می باشد.
 3. این قطعات به صورت پیش ساخته در کارخانه‌ها موجود هستند.
 4. اجرا و نصب تیرآهن سرعت بالایی دارد.
 5. تیرآهن در ارتفاع زیاد کاربرد فراوانی دارد.

انواع استاندارد های تیرآهن

1. تیرآهن IPE

این سبک تیراهن که به این تیراهن معمولی هم گفته می شود هم به صورت تولید داخلی در کشور وجود دارد هم به کشور صادر می گردد این تیراهن مطابق استاندارد ایران و اروپا تولید و عرضه می شود و طول ضخامت بال های ان تا انتها ثابت است. از این دسته تیراهن عمدتا در مصارفی از جمله :

 1. پوشش سقف ها
 2. تهیه پل ها
 3. تعبیه سدها
 4. تولید پل های لانه زنبوری

و… مورد استفاده قرار می گیرد.

2. تیرآهن  INP

این سبک تیراهن شکل ظاهری  مانند  Iانگلیسی دارد تمام مواردش مطابق استاندارد قبلی است و تحت شرایط و استاندارد چین و روسیه طراحی و تولید گشته است . و تنها تفاوتی که دارد این است که ضخامت بال آنها با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش پیدا می کند.

3. تیرآهن  IPB

این سبک تیرآهن ظاهری شبیه به کلمه لاتین H دارد که به ان تیراهن بال پهن هم گفته می شود و در انتهای طول بال های آن نسبتا به تیراهن های IPE افزایش پیدا می کند و به دو دسته :

 1. تیرآهن  IPBV

2.  تیرآهن  IPBL

تقسیم بندی می شود .

قیمت تیرآهن کرمانشاه

در ارومیه در کانال قیمت گذاری آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت تیرآهن ۱۶ قیمت تیرآهن اهواز قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت تیرآهن ۱۶ فایکو قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت تیرآهن ۱۶ قیمت تیرآهن اهواز قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت تیرآهن ۱۶ فایکو قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان  در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت میلگرد اصفهان امروز قیمت آهن اصفهان امروز لیست آهن فروش اصفهان قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت آهن کیلویی قیمت آهن در کارخانه ذوب آهن اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

نکته :

علامت V نشان دهنده سنگین بودن و علامت L نشان دهنده سبک بودن تیر آهن است. به عنوان مثال تیرآهن IPBV نشان دهنده تیرآهن عریض سنگین و تیرآهن IPBL نشان دهنده تیرآهن عریض سبک می باشد.قیمت تیرآهن سبک در تهران