چه اتفاقی برای طلا می افتد بعد از اینکه طلا و جواهر قدیمی نقد شد؟

 

ورق سیاه اکسین اهواز ۱۰ میل

 

پول نقد برای طلا بعد از اینکه جواهرات قدیمی به کارهای پول نقد برای طلا تبدیل شد ، چه اتفاقی برای آن طلا می افتد؟ از آنجا که قطعات معمولاً منسوخ یا شکسته هستند ، فروشگاه های پیاده رو و طلا و جواهرات معمولاً همه آن «ضایعات طلا» را به یک بازیافت کننده طلا یا تصفیه کننده طلا می فرستند که همه را ذوب می کند. چه اتفاقی برای طلا می افتد بعد از اینکه طلا و جواهر قدیمی نقد شد؟

 

 

با این حال ، جای تعجب است که ممکن است این همه طلا نباشد. پس از بدست آوردن تصفیه کننده ، خلوص طلا باید محاسبه شود زیرا برخی از مواد خرد شده ممکن است فلزات آلیاژی باشند. آزمایشگاه وزارت انرژی جفرسون ایالات متحده توضیح می دهد که “طلای خالص نرم است و معمولاً با فلزات دیگر مانند  یکپارچگی خط لوله نقره ، مس ، پلاتین یا پالادیوم آلیاژ می شود تا مقاومت آن افزایش یابد. از آلیاژهای طلا برای ساخت جواهرات ، وسایل تزئینی ، پر کردن دندان و سکه استفاده می شود. مقدار طلا در یک آلیاژ با واحدی بنام karat اندازه گیری می شود. یک عیار برابر با یک قسمت در بیست و چهار است ، بنابراین یک حلقه طلای 18 عیار حاوی 18 قسمت طلای خالص و 6 قسمت مواد آلیاژی است. ” چه اتفاقی برای طلا می افتد بعد از اینکه طلا و جواهر قدیمی نقد شد؟

 

 

طلای سفید با ترکیب شدن با فلزات سفید مانند نقره ، نیکل ، منگنز ، پلاتین یا پالادیوم رنگ نقره ای به خود می گیرد. همچنین معمولاً با روکش ردیم پوشانده می شود که باید به طور دوره ای تعویض شود تا از بازگشت طلای سفید به زرد جلوگیری کند. به گفته کارشناس طلا و جواهر ، Calla Gold ، از رودیم اغلب در قطعات مختلف طلا و جواهر طلا نیز استفاده می شود زیرا رودیم ماده عالی آبکاری می کند و باعث ‘پاپ شدن جواهرات می شود!’ نسخه سوم دستورالعمل های PMI چیست؟

 

صحبت از مواد آبکاری می شود ، بسیاری از جواهرات فقط با یک لایه طلا روی سطح و روی نوع دیگری از فلز در زیر ساخته می شوند. در جواهرات طلا ورمیل از نقره استرلینگ که روکش طلا داشته است استفاده می شود طبق این مقاله از مجله اینترنتی Jewelry Notes ، “طلا ورمیل را می توان با طلا با خلوص متفاوت تهیه کرد ، اما در ایالات متحده حداقل شرط وجود دارد: برای در نظر گرفتن ورمیل ، یک قطعه باید با طلا اندود شود که حداقل 10 باشد کارات (که تقریباً با 42٪ محتوای طلا مطابقت دارد). بعلاوه ، مقررات ایالات متحده بیان می کند که کالایی به عنوان ورمیل فروخته نمی شود مگر اینکه ضخامت ورق طلا حداقل 2.5 میکرون (0.0025 میلی متر) باشد. چه اتفاقی برای طلا می افتد بعد از اینکه طلا و جواهر قدیمی نقد شد؟

در جواهرات پر از طلا از یک فلز پایه مانند نیکل یا برنج با طلایی که به آن چسبیده است استفاده می شود و در جواهرات با روکش طلا از یک فلز پایه مانند مس یا نیکل استفاده می شود که سپس با طلا آبکاری می شود. برای اقلام روکش طلا ، ضخامت آبکاری آنها ممکن است متفاوت باشد و برای فروش یک قطعه جواهر به عنوان روکش طلا نیازی به حداقل مقدار نیست. تعداد عیار قطعه ای پر از طلا به خلوص ورق طلا که به دور فلز پایه پیچیده شده است اشاره دارد. سیم پیچ فلزی و انواع آن را بشناسید

 

با این حال ، مشکل در تلاش برای پول نقد کردن این قطعات جواهر این است که این عناصر آلیاژی دیگر به اندازه طلا با ارزش نیستند ، بنابراین تصفیه خانه ها باید آنها را از هم جدا کرده و سپس ارزیابی کنند که این مقدار پشته طلا ، سایر فلزات گرانبها و مواد آلیاژی در واقع ارزش دارد. (امیدوارم اپراتور فروشگاهی که قطعات جواهرات را تجزیه و تحلیل کرده است ، از تجزیه و تحلیل XRF استفاده کرده است تا قبل از دادن هرگونه پول نقد به مشتری ، ارزش مناسب برای این قطعه اختصاص داده شود.) چه اتفاقی برای طلا می افتد بعد از اینکه طلا و جواهر قدیمی نقد شد؟

 

ساختارهای ضدزنگ در سال 2020

ارزیابی طلا

 

به منظور ارزیابی خلوص ، بسیاری از مشاغل تصفیه فلزات از روش آتش سوزی استفاده می کنند تا طلا را از سایر فلزات موجود در یک جواهر خاص جدا کرده و سپس مواد را ارزیابی کنند. اگرچه طلا در پایان فرآیند نگهداری می شود ، روش آتش سوزی یک روش مخرب است که نیاز به برداشتن یک نمونه کوچک از جواهرات دارد ، بنابراین بهتر است برای جواهرات مورد استفاده برای خرد شدن و ذوب شدن استفاده شود ، نه برای تجزیه و تحلیل طلا و ارزیابی قطعه جواهرات واقعی. چه اتفاقی برای طلا می افتد بعد از اینکه طلا و جواهر قدیمی نقد شد؟

 

قیمت ورق قلع اندود

این روش سنجش یک فرایند تحلیلی استاندارد صنعت است که مراحل زیادی را می طلبد. نمونه توزین و با شار (مانند خاکستر سودا یا بوراکس) و سرب (یا نقره) در یک بوته مخلوط می شود. شار دمای ذوب را کاهش می دهد در حالی که سرب به عنوان ماده جمع کننده عمل می کند. سپس نمونه در حرارت 1000 درجه سانتیگراد – 1200 درجه سانتیگراد گرم و ذوب می شود ، در این مرحله فلزات گرانبها توسط سرب مذاب جمع می شوند تاریخچه فولاد ضد زنگ  و به عنوان “دکمه سرب” در قسمت پایین بوته ته نشین می شوند ، فلزات اساسی و سایر ناخالصی های موجود در سرباره. چه اتفاقی برای طلا می افتد بعد از اینکه طلا و جواهر قدیمی نقد شد؟

قیمت ورق سیاه ST37 و ST52

 

با خنک شدن ، دکمه سرب از سرباره جدا می شود و در یک فنجان متخلخل ساخته شده از نسوز قرار می گیرد (“فنجان”) و در کوره فنجان سازی گرم می شود. در طی این مرحله ، سرب به منافذ کوزه جذب می شود و یک مهره فلزی گرانبها (“پریل”) باقی می گذارد. برای تعیین محتوای طلا ، مهره در اسید نیتریک حل می شود ، طلا را از نقره جدا می کند ، یا به عنوان یک گزینه دیگر ، مهره را می توان در مخلوطی از اسیدهای کلریدریک و نیتریک حل کرد (“aqua regia”). طیف سنجی جذب اتمی (AAS) ، طیف سنجی جرمی جفت شده القایی – طیف سنجی جرمی (ICP-MS) و طیف سنجی انتشار پلاسما-اتمی به روش القایی ، می توان محتوای طلا را با استفاده از یکی از لوله های فولادی مربع چندین روش تحلیلی تعیین کرد. (ICP-AES) چه اتفاقی برای طلا می افتد بعد از اینکه طلا و جواهر قدیمی نقد شد؟

قیمت تیرآهن سبک در تهران

 

در حالی که روش سنجش به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از دقیق ترین روش ها برای تعیین محتوای طلا در نظر گرفته می شود

قیمت میلگرد گالوانیزه در مشهد