مواد معدنی و فلزات چیست؟

فلز چیست؟ تصور می شود بیش از 4000 ماده معدنی مختلف وجود دارد که بسیاری از آنها حاوی عناصر فلزی هستند. مواد معدنی جامد هستند و به طور طبیعی مواد معدنی وجود دارند که می توانند در پوسته زمین پیدا شوند. آنها بدون دخالت انسان به وجود می آیند و دارای ترکیب شیمیایی مشخص و ساختار بلوری هستند. تیرآهن با قمیت مناسب بخرید

ورق سیاه اکسین اهواز ۵۰

فلزات مواد اولیه مانند طلا ، نقره و مس هستند که در صورت جامد بودن کریستالی هستند و به طور طبیعی در مواد معدنی وجود دارند. آنها غالباً دارای خصوصیات رسانای خوب الکتریسیته و گرما ، براق بودن در ظاهر و قابلیت انعطاف پذیری هستند. فلزاتی که روز به روز می بینیم از طریق تبدیل سنگ معدن فلزی به شکل نهایی تولید می شوند. این ، در بیشتر موارد ، نیاز به استفاده از مواد شیمیایی و فن آوری های خاص دارد. فلز چیست؟

محاسبه قیمت ورق a516

گروههای مشترک فلزات

فلزات غالباً به گروههای مجزا تقسیم می شوند که توسط خصوصیات یا عملکردشان تعریف می شوند. نام این گروه ها دقیق یا علمی نیستند ، اما کاربردها یا خصوصیات مشترک را منعکس می کنند:

چگالی فولاد و آلیاژهای فولادی

فلزات گرانبها شامل طلا ، نقره و پلاتین هستند. حدود 90 درصد از کل تولید طلا از معادن طلا حاصل می شود. 10 درصد باقیمانده به عنوان محصول جانبی از استخراج سایر فلزات مانند مس و نیکل تولید می شود. فلزات گرانبها در بازارهای جهانی معامله می شوند و در طیف وسیعی از کاربردها از جواهرات تا وسایل الکترونیکی گرفته تا مبدل های کاتالیزوری در اتومبیل ها مورد استفاده قرار می گیرند.قیمت پروفیل

فلزات پایه از فلزات پایه با ارزش کمتری هستند ، عمدتا مس ، سرب و روی. اشکال تصفیه شده این فلزات معمولاً در اشکال و اندازه های استاندارد متنوعی در بازارهای جهانی معامله می شود. اینها مواد اولیه ساختمانی برای بسیاری از جهان اطراف ما هستند.فلز چیست؟

کاربرد فلزات

فلزات آهنی به آن دسته از فلزات گفته می شود که دارای مقدار آهن زیادی هستند که شامل انواع فولادها می شود. کلمه “آهن” از ferrum ، کلمه لاتین آهن گرفته شده است. کروم ، کبالت ، منگنز و مولیبدن معمولاً در این گروه گنجانده می شوند زیرا عمده ترین کاربرد آنها بهبود خواص فولاد است.

ساختارهای ضدزنگ در سال 2020

فلزات غیر آهنی شامل آلومینیوم ، مس ، سرب ، منیزیم ، نیکل ، قلع و روی است ، زیرا آنها استفاده اصلی دارند و ارتباطی با ساخت فولاد ندارند. توجه داشته باشید که با فلزات پایه همپوشانی وجود دارد و انتخاب نام گروه به زمینه بستگی دارد.

فلزات کمیاب خاکی در پوسته زمین نادر نیستند ، اما استخراج آنها پیچیده و دشوار است. آنها شامل اسكاندیم ، ایتریوم ، لانتانیم و 14 عنصر (لانتانیدها) زیر لانتانیم در جدول تناوبی هستند.

قیمت ورق قلع اندود

آنها کاربردهای گسترده ای دارند ، اگرچه در حجم کم ، در ساخت شیشه ، سرامیک ، لعاب ، آهن ربا ، لیزر و لوله های تلویزیونی و همچنین در تصفیه نفت. آلیاژها با مخلوط کردن دو یا چند عنصر فلزی ساخته می شوند و ماده جدید و منحصر به فردی را تشکیل می دهند که دارای خصوصیات شیمیایی و فیزیکی متفاوت با اجزای سازنده آن است. بیش از 90 درصد فلزات مورد استفاده امروزه آلیاژها هستند.فلز چیست؟

مزایای استفاده از فلزات

قیمت ورق سیاه ST37 و ST52

عناصر آلیاژی معمولاً برای افزایش مقاومت یا بهبود خصوصیات خاص مانند مقاومت در برابر خوردگی ، مقاومت در برابر سایش و قابلیت برش ، به فلزات خالص اضافه می شوند. الزامات صنعتی ، مانند مقاومت در برابر درجه حرارت شدید ، مقاومت در برابر فشارهای بالا ، مقاومت در برابر خستگی ، کاهش وزن یا چقرمگی ، اغلب به صورت ترکیبی ، منجر به تولید طیف وسیعی از آلیاژها شده است. خرید میلگرد با قیمتی پایین

متداول ترین آلیاژها به طور گسترده به عنوان فولادها طبقه بندی می شوند. این آلیاژهای قوی که از آهن و کربن تشکیل شده اند ، می توانند با عناصر دیگر مخلوط شوند تا عملکرد و دوام بیشتری را بهبود بخشند. به عنوان مثال ، یک ماشین شامل بیش از 10 آلیاژ فولاد مختلف برای قطعات بدنه ، چرخ دنده ها ، قطارهای محرک ، میل لنگ ، شیرآلات و غیره است.

قیمت تیرآهن سبک در تهران

کارشناسان پیش بینی می کنند که نیاز به سیستم های با بهره وری بیشتر انرژی ، فناوری اطلاعات و اکتشافات فضا ، نیروی محرکه اصلی برای تولید آلیاژهای جدید در قرن حاضر خواهد بود.فلز چیست؟

قیمت میلگرد گالوانیزه در مشهد