آشنایی با انواع ناودانی و قیمت آن ها

ناودانی چیست پروفیل‌هایی هستند که دارای سطح مقطع یو شکل هستند. این محصول در صنعت ساختمان‌سازی  مخصوصاً برای ساخت کاشانه‌ها به کار می‌رود. منظور از سطح یو شکل که این پروفیل‌ها دارند این است که سطح مقطع آن‌ها به حرف شکل یو انگلیسی است و داری دو بخش عمودی است که بر روی یک بخش صاف قرارگرفته است. البته در قسمت که این دو بخش عمودی به بخش افقی متصل شدند زاویه اتصال دارای انحنا است، این محصول به شکلی طراحی شدند که کاربردهای زیادی داشته باشند در ادامه درباره کاربردهایی که این محصول در صنعت ساختمان‌سازی دارد بیشتر توضیح می‌دهیم.

کاربرد ناودانی در ساختمان‌سازی

این پروفیل ها دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند یکی از کاربردهایی که این محصول دارد استفاده آن‌ها برای ساختمان‌سازی است و می‌توان از آن‌ها استفاده‌های بسیار متفاوتی کرد. درگذشته ساختمان‌ها را با ابزارهای ساده مثل خشت و گل و چوب می‌ساختند اما امروزه بیشتر ساختمان‌ها به‌صورت آپارتمان‌های چند طبقه درآمدند و تغییرهای اساسی و کلی با ساختمان‌های قدیمی دارند اما این ساختمان‌ها جدید و کاشانه‌ها که دارای ارتفاع نسبتاً زیادی هستند به‌غیراز تفاوتی که در ظاهر با ساختمان‌های قدیمی دارند متر یال متفاوتی نیز با ساختمان‌ها و خانه‌های قدیمی دارند.

قیمت ناودانی

زیرا متریال که برای ساخت خانه‌های قدیمی استفاده می‌شود را نمی‌توان برای ساخت خانه‌های امروزی به کاربرد و این ظرفیت را دارا نیستند بلکه برای ساخت آپارتمان‌هایی که ارتفاع زیادی دارند باید از مصالح و متریایل استفاده کرد که قابلیت استفاده در کاشانه‌ها را داشته باشند. یکی از مصالح و متریال هایی که امروزه برای این آپارتمان‌ها به کار می‌رود پروفیل‌هایی هستند که سطح مقطع یو شکل دارند. این محصول در بخش‌های مختلف یک ساختمان می‌توانند استفاده شوند.

بادبند

یکی از بخش‌های ساختمان که در آن‌ها از این پروفیل استفاده می‌شود بادبندها یا مهاربندها هستند بادبند یکی از بخش‌های مهم در ساختمان است که طراح و مهندس‌های سازه آن را در نظر گرفتند تا ساختمان‌های بلند را در برابر نیروهای عرضی مصون کنند. امروزه برخلاف زمان گذشته که ساختمان‌سازی بدون اصول و قواعد مشخصی انجام می‌شد. ساختمان‌ سازی دارای اصول مشخصی است و راه‌کارهای در ساختمان‌های مختلف مانند قرار دادن بادبندهای که با پروفیل ساخته شدند رعایت شود زیرا این ساختمان‌ها معمولاً به‌صورت آپارتمان‌های بلند ساخته می‌شوند و اگر این اصول در ساخت ساختمان‌ها رعایت نشود در برابر نیروهای مختلف ازجمله زلزله‌ها آسیب‌پذیرتر است.

 

بادبند ضد زلزله آهن رسان

درگذشته چندان به مقاومت ساختمان‌ها اهمیت داده نمی‌شد البته متر یال و یا مصالح مناسبی نیز برای ساخت ساختمان‌های بسیار مقاوم وجود نداشت و چندان نمی‌شد با ابزارها و مصالح که در قدیم وجود داشتند ساختمان‌های محکم را ساخت اما امروزه مصالحی وجود دارد می‌توان با آن‌ها ساختمان‌ها محکم ساخت همچنین ساختمان‌سازی دارای اصولی است که باید حتماً آن‌ها رعایت کرد تا بتوان ساختمان محکم و مقاومی ساخت. اصولاً ساختمان‌سازی و عمران همچنین مصالحی که برای ساخت‌وساز به کار می‌روند درنهایت می‌توانند ساختمانی را بنا کنند که بسیار مقاوم است.

زلزله‌ها آسیب‌های بسیار زیادی وارد می‌کند و مهم‌ترین آسیبی که زلزله مخصوصاً زلزله‌های قوی با ریشتر بالا نمی‌تواند ایجاد کنند این است که زلزله‌ها می‌توانند سبب تخریب ساختمان‌های مختلف شوند. هر چه شدت زلزله و زمان آن بیشتر و عمق آن کم‌تر باشد ساختمان‌ها بیشترین تخریب می‌شوند و همچنین میزان شدت تخریب ساختمان‌ها نیز بیشتر است. آسیب‌ها و ضررهایی که انسان از زلزله دیده بسیار زیاد بوده است. زیرا زلزله با تخریب ساختمان‌ها نه‌تنها باعث خسارت‌های مالی بسیاری زیادی می‌شدند بلکه ممکن است با آمدن زلزله و تخریب ساختمان‌ها آسیب‌های جانی زیادی نیز وارد شود و انسان‌های زیادی آسیب ببیند و حتی جان خود را در این زلزله‌ها براثر تخریب ساختمان از دست بدهند به همین دلیل علم ساختمان‌سازی به دنبال راه‌کارهای است تا بتواند ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله بسازد که حتی با آمدن زلزله‌های قوی با ریشتر بالا و زمان طولانی در عمق کم زمین اتفاق می‌افتند به ساختمان‌ها آسیب‌های جدی وارد نشود.

یکی از این اصول که برای ساختمان‌ها به‌کاررفته است استفاده از بادبند است که با کمک ناودان ساخته‌شده است این بادبندها به‌صورت ضربدرهایی هستند که از قرار دادن دو پروفیل در یک بخش از سازه به وجود آمدند و می‌توانند ساختمان را در برابر نیروهای عرضی مانند زلزله و بادها و طوفان‌های شدید مقاوم کنند.

 

ناودانی برای خرپا

یکی دیگر از بخش‌های ساختمان که در این محصول استفاده می‌شود خرپا است. خرپا یکی از مهم‌ترین بخش‌های است که می‌تواند در بخش‌های مختلف کاربرد داشته باشد و از این محصول به‌صورت جفت برای ساخت این بخش استفاده ‌شود. برخلاف بادبندهای که ضربدری بودند خرپا یک سازه مثلثی است و برای ساخت‌وساز از این پروفیل استفاده می‌شود.

این خرپاها در ساختمان‌ها و آپارتمان‌های بلند برای قسمت سقف قرار می‌گیرند این ناودانی‌ها به‌کاررفته در خرپا به‌گونه‌ای به یکدیگر وصل می‌شوند که می‌توانند وزن و بار زیاد سقف‌ها را تحمل کنند همچنین این خرپا می‌تواند بار زیادی که در زمان زلزله به ساختمان وارد می‌شود را تحمل کند و از این‌که زلزله باعث تخریب ساختمان شوند جلوگیری می‌کنند. به‌غیراز این نورد در بخش‌های دیگر اسکلت ساختمان نیز کاربرد دارد و برای ساخت اسکلت اصلی ساختمان نیز از این محصول فولادی استفاده می‌شود.

اهمیت استفاده از ناودانی برای ساخت ‌وساز

این‌که این پروفیل ها در بخش‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود و همچنین در سازه‌های متفاوتی مانند پل‌ها به کار می‌رود به دلیل شکل ظاهری این محصول و همچنین مقاومت بالایی است که دارند به همین دلیل اهمیت زیادی دارد که برای ساخت ساختمان‌ها و کاشانه‌ها از این محصول مقاوم استفاده کرد. این‌گونه می‌توان درنهایت ساختمان مقاوم داشت که در برابر زلزله‌های و نیروهای دیگری مانند طوفان خراب نخواهند شد. مقاومت و استحکام که این ناودانی‌ها به ساختمان‌های مختلف می‌دهند باعث اهمیت استفاده از ناودانی‌ها می‌شود. به همین دلیل امروزه ساختمان‌هایی که ساخته می‌شوند برای این‌که از شهرداری‌ها مجوز پایان کار بگیرند و بتوان از آن‌ها استفاده کرد باید حتماً از متریال مانند این پروفیل در آن‌ها به‌کاربرده باشد که مقاومت بالایی‌ داشته باشند و بتوانند برای زندگی کردن قابل‌اطمینان باشد.

قیمت ناودانی

کاربرد دیگر ناودانی آهن رسان

این پروفیل با شکل ظاهری سطح مقطع به شکل یو به‌ غیراز مواردی که در بالا گفته شد کاربردهای دیگری دارند. ممکن است برخی از افراد تصور کنند که این محصول فقط برای ساختمان‌سازی و در صنعت ساختمان به کار می‌رود. اما این‌گونه نیست بلکه این پروفیل به دلیل طراحی و شکلی که دارند دارای کاربردها بسیار متنوع هستند به‌عنوان‌مثال این پروفیل‌ها برای ساخت تشکیلات دریایی مختلف که در بندرها وجود دارند استفاده می‌شود. در بندرها سازه‌های متنوعی وجود دارد که باید برای ساخت آن‌ها از پروفیل استفاده کرد یا می‌توان گفت که این پروفیل‌ها در ساخت اسکلت کامیون‌ها نیز به کار می‌روند.

قیمت ناودانی

قیمت ناودانی گالوانیزه سایت آهن رسان قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی 8 اصفهان  در کانال تلگرام آهن رسان قیمت ناودانی تیرچه قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 200 ناودانی 4 قیمت ناودانی 16 اصفهان جدول وزن ناودانی اصفهان قیمت ناودان گالوانیزه قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی 16 اصفهان در اپلیکیشن ahanresan  قیمت ناودانی 6 قیمت ناودانی 10 سبک قیمت ناودانی 5 قیمت ناودانی 4 قیمت آهن اهواز قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت روز آهن اصفهان اسامی اهن الات قیمت آهن دست دوم قیمت پروفیل آهن رسان قیمت روز آهن 14 اصفهان قیمت قوطی آهن تفاوت آهن یزد با اصفهان قیمت آهن در سبزواردر مقالات بارگذاری شده سایت آهن رسان  قیمت اتصالات آهن قیمت تیر آهن 16 قیمت میلگرد لحظه ای نبشی و ناودانی خرید اینترنتی میلگرد اصفهان از سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir قابل دریافت می باشد.

متریال این پروفیل

این محصول به‌عنوان یکی از مهم‌ترین متریال و مصالح برای ساخت ساختمان‌ها و سازه‌های مختلف باشد خود نیز از ماده مشخصی ساخته شدند. این محصول از فولاد ساخته شدند فولاد ترکیب از آهن است که کربن دارد. این مواد می‌توانند باعث استحکام بسیار زیاد ساختمان‌ها شود و مواردی که با فولاد ساخته شدند می‌توانند وزن زیادی را نیز تحمل کنند.