محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52

ورق سیاه که به آن ورق آهن نیز می‌گویند از دسته ورق های فولادی است که در کاربردهای ساخت و ساز و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد دسته ورق‌های ساختمانی از ST33 تا ST52 هستند که از مقدار کربن پایین تا مقدار کربن بالا تغییر می کنند. در واقع هرچه میزان کربن کمتر باشد ورق نرم تر و هرچه میزان کربن بیشتر باشد و ورق سخت‌تر می‌شود در این طیف ورق ST52 نسبت به دسته خود بیشترین کربن را دارد و به همین میزان سختی آن نیز بیشتر است. قیمت ورق ST52 با محصولات دیگر دسته خود متفاوت است. ورق استیل ۵۲ از دسته ورق های آلیاژی به شمار می رود که معمولاً دارای ویژگی هایی مثل تحمل دمای بسیار بالا تحمل دمای بسیار پایین استفاده در مخازن تحت فشار استفاده در مصارف ساختمانی دارای سختی و مقاومت بالا در برابر خوردگی زنگ زدگی فشار دما و نمک های دریایی و اسید می باشند

انواع ورق گرم آهن رسان

به طور کلی ورق گرم به ورق فولادی گفته می‌شود که تحت فرایند نورد کاری گرم در کارخانه ها ساخته می شود. از انواع فولاد آلیاژی برای تولید از ورق گرم استفاده می شود. از مهم‌ترین انواع ورق فولادی گرم می‌توان به ورق سیاه ورق آهنی و ورق آلیاژی ورق آتشخوار ورق مخزنی و ورق آجدار ورق اسید شویی ورق A516 ورق A283 و غیره اشاره کرد.

ورق ST52 به خاطر ویژگی های فنی و مکانیکی بسیار خوبی که دارد از مهم‌ترین پر کاربرد ترین و رایج ترین انواع ورق گرد در صنایع به شمار می رود برای ساخت این محصول استانداردهای مختلفی همچون استاندارد آلمان اروپا آمریکا و ژاپن وجود دارد. معمولاً کارخانه های مختلف برای ساخت محصولات فولادی همچون ورق ST52 از استانداردهای فوق استفاده می کنند.

این استانداردها چهارچوب هایی برای تولید انواع ورق فولادی و محصولات دیگر ارائه می‌دهند و اگر برای تولید هر محصول طبق استاندارد عمل شود محصول ساخته شده دارای استاندارد کیفیت مورد نظر می‌باشد.

در ایران کارخانه فولاد مبارکه اصفهان و کارخانه فولاد اکسین اهواز مهم ترین تولید کنندگان ورق ST52 هستند. بخشی از نیاز بازار به این محصول از طریق واردات از کشورهای مختلفی مثل چین کره ژاپن روسیه آلمان و اوکراین تأمین می شود.

برای استعلام قیمت ورق ST52 و خرید آن می توانید با ما تماس بگیرید در همین صفحه لیست قیمت محصولات فولادی همچون ورق سیاه را به همراه روش خرید آن در اختیار شما قرار دادیم.

قیمت ورق st52

خصوصیات مهم ورق ST52 آهن رسان

این محصول دارای ترکیب شیمیایی با عناصر سازنده زیر می باشد

فسفر گوگرد سیلیسیوم کربن منگنز. به ترتیب به مقدار 0.045%, 0.045%، 0.55%، 0.24%, 1.60% هستند.

اگر خاصی که هر یک از این عناصر به فولاد می‌دهند را بدانیم قطعاً در مورد خصوصیات مکانیکی فنی و ویژگی‌های دیگر ورق فولادی آن می‌توانیم بهتر صحبت کنیم.

عنصر باعث افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم در فولاد می شود. عنصر گوگرد باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری در فولاد می شود ولی بر استحکام کششی آن تأثیری ندارد. کنسرسیوم در افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد بسیار مهم و حیاتی است. عنصر منگنز باعث افزایش سختی افزایش نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد و سختی پذیری آن می شود؛ و عنصر کربن هر چه کمتر باشد قابلیت جوشکاری ماشین‌کاری فولاد بیشتر خواهد شد در واقع باعث افزایش سختی فولاد می‌شود.

به این ترتیب خواص مکانیکی ورق ST52 شامل چگالی ۸ درصد ازدیاد توله ۲۲ ضریب الاستیسیته ۲۱۰ دمای سخت شدن و تمپرینگ 860-890 درجه سانتی‌گراد و دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی‌گراد است.لازم است بدانید ورق ST52 دارای خاصیت ارتجاعی بالا دارای قابلیت ماشین‌کاری و پرس‌کاری خوب دارای قابلیت شکل دهی در حالت سرد خوب دارای قابلیت جوش پذیری عالی و دارای استحکام خمشی و پیچشی بالا می باشد.

 

ورق صنعتی

قیمت ورق 50 گالوانیزه در وب سایت آهن رسان به نشانیwww.ahanresan.irقیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق اکسین st37 قیمت پلیت قیمت ورق کاشان قیمت ورق کرکره ۶۰ شارژ شده در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه محاسبه آنلاین وزن ورق استیل قیمت ورق گالوانیزه تاراز قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه وزن ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه ۶۰ کاشان در واتساپ آهن رسان  مشخصات ورق st52 قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر قیمت و وزن ورق گالوانیزه محاسبه آنلاین وزن ورق محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه محاسبه وزن فولاد mo40 محاسبه گر وزن ورق محاسبه آنلاین وزن ورق استیل در اپ آهن رسان  فرمول محاسبه وزن استوانه تو خالی محاسبه وزن فولاد گرد مشخصات ورق st52 ورق st52 چیست قیمت ورق سیاه آهن پرایس قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه قیمت ورق گیلان قطعات قیمت جهانی ورق روغنی قیمت ورق روغنی در بورس و آهن رسان است.

قیمت ورق st52

کاربرد ورق ST52 و استاندارد ساخت آن

معمولاً کارخانه‌ها ورق فولادی ST52 را به صورت رول و شیت تولید و عرضه می کنند ورقه هایی با ضخامت پایین هم به صورت رول و هم به صورت شیت تولید می‌شوند و ورق‌های با ضخامت بالا فقط به صورت شیت عرضه می شوند.

از کاربردهای انواع ورق سیاه صنعتی می توان در زمینه خودروسازی تانکر سازی پتروشیمی صنایع سنگین و سد سازی نیز نام برد. همچنین از آن برای تولید مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی همچون چهار پهلو و تسمه نیز می توان استفاده کرد به طور کلی این محصول در ساخت دیواره ریل ساخت پل ساخت دیواره دستگاه های صنعتی در پروژه های سازه ای ساختمان سازی جرثقیل و بیل مکانیکی بازوی بیل مکانیکی برای تولید تجهیزات موبایل در قطعات ماشین و امثال این‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولاد های آلیاژی همچون ورق ST52 معمولاً به خاطر مقاومت بالا و حجم پایین مورد توجه صنعتگران مختلف قرار می گیرند به خاطر کاهش حجم، مصرف فولاد در پروژه ها به میزان زیادی کم می‌شود و این هم در وزن کلی ساختمان و هم از نظر اقتصادی به نفع مصرف کننده می باشد همان‌طور که می دانید برای خرید ورق ST52 وزن آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در هنگام جوشکاری به خاطر حرارت بالایی که ایجاد می شود مقاومت فولاد کم شده و استحکام آن پایین می آید. ورق ST52 به خاطر ویژگی های که دارد حتی بعد از عملیات جوشکاری و فرم دهی مقاومت قابل قبولی دارد و در تست های آزمایشگاهی نتایج بسیار خوبی ارائه داده است. ابعاد رایج برای تولید ورق ST52 معمولاً ۱۵۰۰ در ۶۰۰۰ میلی متر یا دو هزار در شش هزار میلی متر می باشد. هنگام خرید ورق ST52 توجه به چند نکته حائز اهمیت است اول اینکه باید از نرمالیزه بودن آن به خصوص در ورق های با ضخامت بالای ۵۰ میلی‌متر حتماً اطمینان حاصل نمود معمولاً ورق ST52 نرمالیزه شده با علامت n مشخص می‌شود به عنوان مثال ST52-2N نشان دهنده ورق آهن ST52 درجه دو و نرمالیزه شده است. نکته مهم دیگر آزمایش‌های مربوط به تست کیفیت آن است. تست UT معروف به تست التراسونیک به خصوص برای ورق با ضخامت بالای ۵۰ میلی‌متر انجام می شود که در آن امواج صوتی فرکانس بالا را به قطعه مورد نظر هدایت می‌کنند و عیب های سطحی و زیست طی آن را که شامل ترک تورق انقباض حفره ترکیدگی پوست شدن خلل و فرج و پیوستگی ناقض باشد را مشخص می نمایند.