بررسی کاربردهای رایج فولاد ضد زنگ

بررسی کاربردهای رایج فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ یک ماده همه کاره است. برای اولین بار برای کارد و چنگال مورد استفاده قرار گرفت به زودی به دلیل ویژگی های مقاوم در برابر خوردگی ، وارد صنایع شیمیایی شد. امروزه مقاومت در برابر خوردگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به آرامی ویژگی های مکانیکی مواد در آن تشخیص داده می شود. بررسی کاربردهای رایج فولاد ضد زنگ .این ماده ای است که تقریباً به پایگاه های روزانه راه خود را برای برنامه های جدید پیدا می کند. در زیر تعدادی برنامه کاربردی پیدا خواهید کرد که فولاد ضدزنگ خود را در طی چندین سال خدمات قابل اعتماد ثابت کرده است.

ورق CK45 روسیه ۱۲ میل

کارد و چنگال و وسایل آشپزخانه

 

شناخته شده ترین استیل های ضد زنگ کاربردی احتمالاً برای کارد و چنگال و وسایل آشپزخانه است. بهترین ظروف کارد و چنگال از 410 و 420 مخصوص چاقوها و درجه 304 (18/8 ضد زنگ ، 18 درصد نیکل کروم 8 درصد) برای قاشق و چنگال استفاده می کند. بررسی کاربردهای رایج فولاد ضد زنگ نمرات مختلف مورد استفاده مانند 410/420 را می توان سخت و سخت کرد به طوری که تیغه های چاقو لبه تیز به خود می گیرند ، در حالی که ابزارهای برش میلگرد با استفاده از مواد ضد زنگ تر 18/8 کار ساده تر است و بنابراین برای اشیایی که مجبورند شکل های بی شماری داشته باشند ، مناسب تر است. فرآیندهای تنظیم و سنگ زنی.

 

صنایع شیمیایی ، فرآوری و نفت و گاز

 

احتمالاً بیشترین صنایعی که از فولادهای زنگ نزن استفاده می کنند ، صنایع شیمیایی ، فرآوری و نفت و گاز است که بازار بزرگی را برای مخازن ، لوله ها ، پمپ ها و شیرآلات ضد زنگ ایجاد کرده است. یکی از اولین داستانهای موفقیت آمیز برای فولاد ضد زنگ 304 ، ذخیره اسید نیتریک رقیق است زیرا می تواند در کاربرد فولاد ضد زنگ در بخش های باریک تر مورد استفاده قرار گیرد و نسبت به سایر مواد از استحکام بیشتری برخوردار است. درجه های ویژه ای از ضد زنگ برای مقاومت بیشتر در برابر خوردگی در طیف گسترده ای از دماهای مختلف ایجاد شده است. اینها در گیاهان نمک زدایی ، فاضلاب فاضلاب ، روغنهای نفت خیز ساحلی ، تکیه گاه بندها و پروانه های حمل کشتی استفاده می شود.

 

تولید برق

 

فولادهای ضد زنگ و سایر آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی بطور گسترده در صنعت تولید انرژی برای مقابله با خوردگی بخصوص در دماهای بالا استفاده می شوند. بطور خاص از آلیاژهای نیکل برای مقاومت در برابر درجه حرارت بالا و مقاومت در برابر اکسیداسیون در نیروگاههای با سوخت فسیلی استفاده می شود. آلیاژهای نیکل و سایر فولادهای ضد زنگ نیز در واحدهای نمک زدایی گاز دودکش ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. بررسی کاربردهای رایج فولاد ضد زنگ

صنعت انرژی هسته ای همچنین از مقادیر زیادی ضد زنگ ، که معمولاً با مقدار کبالت کم مشخص می شود ، برای تولید برق و مهار تابش استفاده می کند. شفت های تهویه مخصوص لوستر ساخته شده است که به گونه ای طراحی شده اند که در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند تا در صورت لزوم سالها گیاهان را خاموش کنند. توربین های بخار و گازی به دلیل خاصیت مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر حرارت از ضد زنگ استفاده می کنند.

 

تولید غذا

5 نکته طلایی برای انتخاب تیرآهن

همچنین مقادیر زیادی از فولاد ضد زنگ در تولید و ذخیره مواد غذایی استفاده می شود. متداول ترین نمرات 304 و 316 است. به طور کلی ، 304 در اصل درجه اسب کار است در حالی که 316 در انواع ورق فلزی محیط های سخت تر استفاده می شود. دلیل مهمی که استفاده از فولادهای ضد زنگ وجود ندارد ، خوردگی مواد غذایی به خودی خود نیست و همچنین این واقعیت است که استفاده از ضد زنگ باعث تمیز کردن سریع تر و کارآمد تر می شود. به عنوان مثال در تولید بستنی 316 به گونه ای مشخص شده است که می توان از سیستم های تمیز کننده و شستشوی ضد باکتریایی قوی استفاده کرد. یکی از مزایای بزرگ فولاد ضد زنگ این است که هیچ طعم و مزه ای را به غذایی که با آنها تماس می گیرد ، نمی دهد. بررسی کاربردهای رایج فولاد ضد زنگمعماری ، ساختمان و ساخت و ساز

مصارف فولاد

معماری ، ساختمان و ساخت و ساز یک بازار رو به رشد است زیرا بسیاری از ساختمانهای مدرن از فولادهای ضد زنگ برای روکش ، سقف و نمای استفاده می کنند. نکته دیگر این است که کمترین هزینه نگهداری و ویژگی های ضد خرابکاری ضد زنگ ، رو به رشدی در حمل و نقل عمومی ، ماشین های بلیط و مبلمان خیابانی است. فولادهای ضد زنگ نیز برای اهداف ساختمانی استفاده می شوند. هنگامی که بتن مسلح برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت ، در نظر گرفته شد که فولاد کربن مورد استفاده زنگ نمی زند ، زیرا سیمان ، که بدیهی است از سنگ آهک مشتق شده است ، قلیایی است. با این وجود ، استفاده مداوم از نمک رنده شده روی پل ها می تواند pH را به اسیدی تغییر دهد و از این طریق باعث زنگ زدگی فولادی که بتن را منبسط و ترک می کند ، می شود. نوار تقویت کننده فولاد ضد زنگ ، گرچه در ابتدا گران است ، اما ثابت می کند که دارای ویژگی های بسیار خوبی برای هزینه چرخه عمر است.

قیمت ورق قلع اندود

کاربردهای پزشکی

قیمت ورق سیاه ST37 و ST52

مخصوصاً ضد زنگ ذوب شده تمیز برای ایمپلنت های پزشکی و باسن مصنوعی استفاده می شود. بسیاری از تجهیزات پزشکی – مانند تختخواب ارتوپدی ، کابینت و دستگاههای معاینه – به دلیل استاندارد بودن از جنس ضد زنگ به دلیل خصوصیات بهداشتی و تمیز بودن آن به صورت استاندارد ساخته شده است. شرکت های داروسازی برای قیف قرص و حباب و برای کرم ها و محلول های لوله کشی از ضد زنگ استفاده می کنند. بررسی کاربردهای رایج فولاد ضد زنگ

قیمت تیرآهن سبک در تهران

اتومبیل

قیمت میلگرد گالوانیزه در مشهد

خودروها از فولاد ضدزنگ استفاده می کنند ، بیشتر در سیستم های اگزوز (درجه 409) و مبدل های کاتالیزوری ، بلکه برای مقاصد ساختاری. با توجه بیشتر به دستیابی به هزینه های نگهداری طولانی مدت ، تأثیر کمتر بر محیط زیست و نگرانی بیشتر با هزینه های چرخه عمر ، بازار فولاد ضد زنگ همچنان رو به بهبود است.

قیمت تیرآهن سبک در مشهد