فولاد گالوانیزه در مقابل فولاد ضد زنگ: کدام گزینه بهتر است؟

چگالی فولاد و آلیاژهای فولادی

 

ورق سیاه ۳میل فولاد مبارکه

 

مشتریان اغلب می خواهند بدانند فولاد گالوانیزه یا فولاد ضد زنگ کدام یک بهتر است؟ کدام یک گرانتر است؟ کدام یک بهتر از عناصر مقاومت می کند؟ واقعیت ساده این است که هر دو نوع فولاد همیشه انتخاب بهتری در هر شرایطی نیستند. در اینجا برخی از اصول اولیه در مورد فولاد ضد زنگ و گالوانیزه آورده شده است که می توانید برای انتخاب بهینه از آنها استفاده کنید. فولاد گالوانیزه در مقابل فولاد ضد زنگ: کدام گزینه بهتر است؟

نحوه حذف پیچ برداشته شده

 

فولاد گالوانیزه چیست؟

فولاد گالوانیزه با یک لایه نازک روی پوشانده شده است. پوشش روی از فولاد زیر آن در برابر زنگ زدگی محافظت می کند. این برای ساخت مهره ها ، پیچ ها ، پیچ ها و ناخن ها در معرض تخریب در معرض هوا قرار می گیرد. فولاد گالوانیزه در برابر آب قرار می گیرد – به شرطی که آب نمک نباشد. جوشکارانی که با فولاد سازه ای کار می کنند می توانند با فولاد گالوانیزه کار کنند ، اگرچه در مقابل تنفس بخارها به محافظت نیاز دارند.

پیچ فلزی چیست؟

فولاد ضد زنگ چیست؟

فولاد ضد زنگ با افزودن کروم به فولاد مذاب ساخته می شود. به طور غیرمعمولی در برابر زنگ زدگی ناشی از تماس با آب ، حتی آب نمک مقاوم است. جوشکاری فولاد ضد زنگ یک مهارت تخصصی است. جوشکارها هنگام گرم کردن و خنک کردن فولاد ضد زنگ باید کنترل بسیار بیشتری داشته باشند. و آنها باید توجه ویژه ای داشته باشند تا مواد پرکننده را با فولادی که جوش داده شده مطابقت دهند. فولاد گالوانیزه در مقابل فولاد ضد زنگ: کدام گزینه بهتر است؟

 

مزایای بازیافت فولاد

مهندسان و معماران باید اختلافات در انواع فولاد ضد زنگ را دنبال کنند. فولاد ضد زنگ آستنیتی محصولی است که ممکن است در یک فروشگاه ماشین استفاده کنید. فولاد ضد زنگ فریتیک کالای ارزان تری است که در کاربردهایی که به راحتی قابل تعویض هستند مانند لوله های خروجی اگزوز خودرو استفاده می شود. از فولاد مارتنیستی با پوشیدن بلند برای جلوبندی سخت استفاده می شود. فولاد ضد زنگ دوبلکس ساختارهای مولکولی فولاد ضد زنگ آستنیتی و فریتی را ترکیب می کند اما کار با آن دشوار است. فولاد ضد زنگ سخت کننده بارش با افزودن فلز کمیاب دیگری مانند نیوبیم برای استحکام حتی بیشتر ، اغلب برای کاربردهای هوافضا ساخته می شود. هرچه آلیاژ پیچیده تر باشد ، به طور کلی مقاومت بیشتر ، قیمت بالاتر و هزینه های کار بیشتر خواهد بود.

 

به طور کلی ، فولاد گالوانیزه شکل پذیر تر و آسان تر از فولاد ضد زنگ است. فولاد ضد زنگ از فولاد گالوانیزه قوی تر و مقاوم در برابر خوردگی است. فولاد گالوانیزه در مقابل فولاد ضد زنگ: کدام گزینه بهتر است؟

قیمت ورق سیاه ST37 و ST52

 

تفاوت در قیمت چیست؟

فولاد گالوانیزه تقریباً همان قیمت فولاد ساختاری تصفیه نشده است. قیمت فولاد ضد زنگ چهار تا پنج برابر فولاد گالوانیزه و فولاد ساختاری تصفیه نشده است. آلیاژهای نیوبیم حتی گران ترند.

تکامل فناوری و ساخت و ساز

کدام نوع فولاد بهتر ایستاده است؟

همانطور که مشخصات این دو نوع فولاد را مرور می کنید ، می بینید که تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. هر دو نوع فولاد در طیف وسیعی از محصولات قابل استفاده هستند ، اما یک نوع همیشه انتخاب بهتری نسبت به نوع دیگر خواهد بود.

قیمت تیرآهن سبک در تهران

شرایطی وجود دارد که شما باید از فولاد ضد زنگ دور باشید. این محصول در برابر آب نمک ایستاده است ، اما پس از قرار گرفتن در معرض آب کلر به سرعت تخریب می شود. همچنین لازم است از هرگونه طراحی که در آن دو قطعه از فولاد ضد زنگ اصطکاک علیه یکدیگر ایجاد می کنند خودداری کنید. آنها می توانند خود را بهم جوش دهند.

  فولاد گالوانیزه در مقابل فولاد ضد زنگ: کدام گزینه بهتر است؟

قیمت تیرآهن سبک در مشهد

به همان اندازه که فولاد گالوانیزه عالی است ، شرایطی نیز وجود دارد که انتخاب فولاد گالوانیزه نیاز به بررسی بیشتری دارد. معمولاً فولاد باید قبل از گالوانیزه شدن جوش داده شود ، نه بعد از آن. فولاد جوشکاری بعد از آنکه گالوانیزه شد ، لایه محافظ روی را در جوش می سوزاند. ممکن است لازم باشد که فولاد گالوانیزه پس از جوشکاری برای محافظت از اتصال دوباره جوش داده شود.

شگفتی های فولاد: برج ایفل

اگر در حال ساخت موشکی هستید که نیروی فضایی را به مریخ بفرستد ، احتمالاً باید با فولاد ضد زنگ کار کنید. در صورت انعقاد قرارداد ساخت یک زیردریایی محدود به اقیانوس به فولاد ضد زنگ نیز نیاز خواهید داشت. اما برای بیشتر استفاده های پایین زمین از فولاد در زمین ، مقرون به صرفه ترین انتخاب شما ، هم از نظر مصالح و هم از نظر هزینه کار و عمر پروژه ، فولاد گالوانیزه خواهد بود. فولاد گالوانیزه در مقابل فولاد ضد زنگ: کدام گزینه بهتر است؟

قیمت میلگرد گالوانیزه در مشهد