تفاوت فولاد ابزار با HSS چیست؟

فولاد پرسرعت (HSS) زیرمجموعه ای از فولادهای ابزار است که به طور معمول به عنوان مواد دستگاه برش استفاده می شود. اغلب در تیغه های اره برقی و بیت های مته استفاده می شود. از آنجایی که بتواند در دماهای بالاتر مقاومت کند بدون اینکه سختی خود را از دست بدهد ، بهتر از ابزارهای فصلی فولاد پر کربن است که به طور گسترده در دهه 1940 استفاده شده است.

قیمت میلگرد گالوانیزه در مشهد

در دمای اتاق ، در نتیجه و در نتیجه عملیات حرارتی پیشنهادی گسترده ، بررسیهای HSS ، در بیشتر موارد ، سختی بالا و انسداد لکه ای خراشیده شده را نشان می دهد (در بیشتر قسمتها به تنگستن و وانادیوم متصل است که اغلب در HSS استفاده می شود) . تفاوت فولاد ابزار با HSS چیست؟

ورق سیاه ۵ میل فولادمبارکه

مالکیت سختی:

قیمت تیرآهن سبک در تهران

فولاد ابزار: فولاد ابزار یک فولاد با کربن بالا و یا یک فولاد ترکیبی قابل سخت شدن است که برای ساخت دستگاه های سرد کار مانند اچ ، مشت ، ضربات سطل یا فرم استفاده می شود. بعد از عملیات حرارتی سختی زیادی دارد. با این وجود ، در صورت گرم شدن بیش از 200 تا 300 درجه سانتیگراد ، سختی خود را از دست می دهد.

قیمت تیرآهن سبک در مشهد

فولاد پرسرعت: فولاد پرسرعت فولاد خاصی است که قابل سخت شدن است و می تواند سختی خود را حتی تا دمای 450-500 درجه سانتیگراد حفظ کند. این مورد برای ساخت ابزارهای برش با سرعت بالا در ماشین آلات ، ماشین آلات پردازش و نفوذ استفاده می شود. هنگام چرخش ، پردازش و نفوذ ، گرمای فوق العاده زیادی ایجاد می شود که ممکن است

عملیات حرارتی نورد گرم

دمای دستگاه برش را بیش از 400-500 درجه سانتیگراد افزایش دهد. در شانس استفاده از فولاد دستگاه در چنین شرایطی ، سختی خود را از دست می دهد. با این حال ، ابزار HSS سختی خود را حفظ خواهد کرد. تفاوت فولاد ابزار با HSS چیست؟

چگونه یک کارگاه فولاد را خنک کنیم

موارد استفاده:

فولاد ابزار: فولاد ابزار اشاره به مجموعه ای از آماده سازی های کربن و کامپوزیت دارد که مخصوصاً وقتی برای برش و نفوذ استفاده می شود. چهار عنصر آلیاژی قابل توجهی که کاربیدها را در فولاد دستگاه تشکیل می دهد عبارتند از: تنگستن ، کروم ، وانادیوم و مولیبدن. دو ماده ای که بیشتر دستگاه های برش از آنها ساخته می شوند ، کاربید و فولاد پرسرعت (HSS) هستند.

محاسبه قیمت ورق st52

فولاد پرسرعت: فولاد پرسرعت حاوی دسته های تنگستن و کبالت است و از نظر مولیبدن ، تنگستن و وانادیوم ثروتمند است. این یک کلاس منحصر به فرد از آماده سازی دستگاه های آلیاژ عمیق را تشکیل می دهد ، خواص اتصال ، به عنوان مثال ، سختی گرم بالا و مقاومت در برابر سایش. این خصوصیات قابل دستیابی است زیرا به دلیل ریزساختاری غیرمعمول ، ساخته شده از شبکه ای در حدود 65 HRC حتی در دمای بالا به دلیل برش با سرعت بالا. تفاوت فولاد ابزار با HSS چیست؟

تاثیر مواد در متالوژی و فولاد

برنامه های کاربردی:

شاید دقیق ترین کاربرد مولیبدن به عنوان یک تجارت تولیدی و عملی برای تنگستن در فولادهای ابزار و فولادهای پرسرعت باشد. بار هسته ای مولیبدن به طور کلی بخش بزرگی از تنگستن است و از این رو 1٪ Mo به طور کلی با 2٪ تنگستن یکسان است. از آنجا که این آماده سازی های آلیاژی عمیق در کار ، برش و قالب بندی قطعات فلزی مورد استفاده قرار می گیرند ، باید با سختی و کیفیت بالا ، با دوام بسیار زیاد ، در طول دمای گسترده به هم متصل شوند.

پیچ فلزی چیست؟

HSS انسداد ناحیه تراش خورده را نشان می دهد و می تواند در دماهای بالاتر مقاومت کند بدون اینکه سختی خود را از دست بدهد. از آنجا که توسعه گرما از سختی فولاد پرسرعت کم نمی کند ، برای استفاده مداوم ایده آل است. HSS سریعتر کاهش می یابد و مدتی ادامه می یابد. متعاقباً ، برای فعالیتهای ماشینکاری ، فولاد ابزار مناسب نیست. فولاد پرسرعت که اکنون به HSS خلاصه می شود ، در ارزیابی های مختلف مختلف انجام می شود که بیشتر آنها در ساخت فلزات برای ساخت مته ها ، کارخانه های نهایی ، دستگاه های چرخش و دستگاه های مختلفی که به طور صریح برای برش فلز ساخته شده اند ،

شگفتی های فولاد: برج ایفل

مورد استفاده قرار می گیرند. در جنگل ها و پلاستیک ها ، تمام ارزیابی های HSS بیش از فولاد کربن یا فولاد ضد زنگ ارزان تر است. ارزیابی های مختلف HSS که ما استفاده می کنیم توسط M1 ، M2 ، M7 و M50 متمایز می شود ، M1 گران ترین درجه است. تفاوت فولاد ابزار با HSS چیست؟

شگفتی های فولاد: برج ایفل