کاربرد آهک در صنعت فولاد

کاربرد آهک در صنعت فولاد

قیمت میلگرد گالوانیزه در مشهد

کاربرد سنگ آهک در کاربردهای صنعتی گروه معدن: سنگ آهک کاربردی یا کربنات کلسیم به ندرت در طبیعت به شکل آهک خالص یافت می شود. این سنگ عمدتاً به صورت آهک رس ، آهک ماسه ای و دولومیت یافت می شود. کاربرد آهک در صنعت فولاد.

ورق CK45 اکسین ۳۵ میل

ناخالصی های مهم در سنگ آهک شامل منیزیم ، دی اکسید سیلیکون ، آلومینیوم و منگنز است. سنگ آهک در دمای مناسب با ترکیب شیمیایی در فر پخته می شود. سنگ آهک خالص در دمای خالص حدود 1000 درجه سانتیگراد ترسیم می شود و سنگ آهک رس یا دولومیت در دمای حدود 1300 درجه سانتیگراد ترسیم می شود.

قیمت تیرآهن سبک در تهران

آهک هیدراته به آهک هیدراته نیز گفته می شود. لیندن در برابر هوا و رطوبت ناپایدار است و مدت طولانی نمی تواند آن را ذخیره کند ، در حالی که آهک هیدراته برای مدت طولانی می تواند ذخیره شود. وظیفه اصلی تهیه Quicklime این است که مقدار کربنات کلسیم در سنگ آهک بیش از 90٪ و میزان SiO2 + Fe2O3 + Al2O3 کمتر از 4٪ است. سنگ آهک در فر افقی یا عمودی پخته می شود.

قیمت تیرآهن سبک در مشهد

مصرف لیموترش سریع و آهک هیدراته شده

قیمت ورق سیاه ST37 و ST52

آهن و فولاد 41 درصد ، ساخت و ساز 32 درصد ، محیط زیست 3 درصد ، صنایع شیمیایی 6 درصد ، تولید کاغذ ، سرامیک ، رنگ ، پالایش قند ، چرم ، کشاورزی و صنایع نفت 8 درصد از هیدراتاسیون و مصرف آهک هیدراته را تشکیل می دهند. کاربرد آهک در صنعت فولاد

قیمت ورق قلع اندود

صنعت فولاد

پیش از سال 1960 ، سنگ آهک به همراه سایر مواد به عنوان کمک ذوب در تولید فولاد به روش کوره باز مورد استفاده قرار می گرفت. کاربرد آهک در صنعت فولاد

مقدار آهک مورد استفاده برای تولید 1 تن فولاد حدود 12 کیلوگرم است. از سال 1960 و با ظهور روش کوره اکسیژن (BIAF) ، فقط از آهک به عنوان سد کننده ذوب استفاده شده است و میزان آهک مصرفی آن به حدود 50 تا 100 کیلوگرم در تن افزایش یافته است. میزان آهک مورد استفاده در صنعت فولاد از حدود 1.4 میلیون تن در سال 1961 به 8.1 میلیون تن در سال 1979 افزایش یافته است.

ساختارهای ضدزنگ در سال 2020

در ایالات متحده ، حدود 10 تا 30 درصد اکسید منیزیم زنده به سرعت سریع اضافه می شود ، و گوگرد و فسفر از عوامل مزاحم محسوب می شوند ، بنابراین مقدار سنگ آهک باید اندک باشد. علاوه بر پایین آوردن دمای ذوب ، نقش آهک به عنوان جداکننده و جمع کننده عناصر زباله مانند گوگرد ، فسفر ، آلومینیوم و سیلیس و همچنین با افزایش آن به سرباره اهمیت دارد. کاربرد آهک در صنعت فولاد

تفاوت بین نورد گرم و فولاد نورد سرد چیست

نرم افزار متالورژی آهک

برخی فلزات مانند مس از آهک برای ذوب سنگ استفاده می کنند. علاوه بر کاهش دمای ذوب ، آهک گاز SO2 را جذب می کند. کاربرد آهک در صنعت فولاددر شناور کردن مواد معدنی از آهک به عنوان یک ماده کنترل کننده محلول د ر pH استفاده می شود. همچنین در بیشتر روشهای استخراج منیزیم از آب دریا از آهک استفاده می شود. مقدار قابل توجهی از آهک در تولید آلومینیوم استفاده می شود. از آهک نیز برای استخراج طلا از طریق سیانید استفاده می شود.

تفاوت بین نورد گرم و فولاد نورد سرد چیست

کاربرد بهداشتی آهک

 یکی از سالم ترین کاربردهای آهک بهبود کیفیت آب آشامیدنی است. بی کربنات موجود در آب با اضافه کردن آهک سختی آب را کاهش می دهد. برای استریل کردن آب با آهک ، ابتدا pH آب را در حدود 11.5 به مدت 3-10 ساعت تثبیت کنید. بنابراین ، با وارد کردن گاز CO2 ، سطح pH آب را به سطح استاندارد پایین می آورد (PH = 5.7). بیشتر آهک ها به صورت لجن ساکن می شوند. کاربرد آهک در صنعت فولاد

۱۰ دلیل استفاده از فولاد در ساخت مسکونی

علاوه بر این ، آهک ترکیبات فسفات و نیتروژن را رسوب می کند. همچنین باید برای کنترل pH فاضلاب ، تصفیه پسماند ، خنثی سازی فاضلاب اسیدی از کارخانه ها و کنترل آلودگی هوا استفاده شود. سنگ آهک در کارخانه های ذوب آهن مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان جاذب گازهای سمی مانند HCl ، HF و SO2 استفاده می شود.

استفاده شیمیایی از آهک

 لیندن در ساخت کربنات سدیم و بی کربنات استفاده می شود. برای تهیه 1 تن کربنات سدیم به 700 کیلوگرم آهک نیاز دارید. کاربرد آهک در صنعت فولاد لیندن در ساخت کاربید کلسیم استفاده می شود. مخلوطی از آهک و کک در کوره برقی با 3000 تا 3400 درجه سانتیگراد به کربید کلسیم تبدیل می شود. حدود 1 تن آهک برای تولید 1 تن کاربید کلسیم مورد نیاز است. کاربید کلسیم برای تولید گاز استیلن (C2H2) استفاده می شود. در حال حاضر گاز استیلن از گاز اتیلن تولید می شود و این روش از کاربید کلسیم مناسب تر است.

از مواد شیمیایی آلی آلی نیز استفاده می شود و برای تصفیه و غلظت اسید سیتریک و گلوکز و همچنین برای ساخت نمک های آلی حاوی ترکیبات اتیلن و پروپیلن ، گلیکول ها ، کلسیم مورد نیاز آهک است.

میله فولادی سردسیر چگونه ساخته می شود؟

 یکی دیگر از کاربردهای آهک شیمیایی در تولید منیزیم از آب دریا ، تهیه نمک و سموم دفع آفات و رنگدانه ها است.

آهک در تولید کاغذ

در صنعت کاغذ از آهک برای تهیه خمیر سولفات ، استفاده مجدد از کربنات سدیم و تهیه هیپوکلریت کلسیم با خاصیت سفیدکننده استفاده می شود کاربرد آهک در صنعت فولاد.

آهک در مصالح ساختمانی و سرامیک

از آهک در ساخت شیشه به عنوان ملات ، روکش داخلی و کمک ذوب استفاده می شود. لیندن در نسوزهای دالومیت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. هنگام پخت و پز