مزایای استفاده از اتصالات برنجی

مزایای استفاده از اتصالات برنجی که این روزها انواع مختلفی از اتصالات لوله برای خرید وجود دارد که دانستن اینکه بهترین نوع برای پروژه های شما کدام نوع است ، دشوار است. در این پست ، نگاهی خواهیم داشت

به اتصالات برنجی ، برای چه مواردی استفاده می شود ، چرا استفاده می شود و برخی از گزینه های اتصالات برنجی چیست.

ورق سیاه کاویان ۴۰ میل ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت

اتصالات برنجی برای چه مواردی استفاده می شود؟

قیمت تیرآهن سبک در تهران

برنج یکی از متداول ترین مواد برای ساخت اتصالات لوله است. قرن هاست که این آلیاژ روی و مس مورد استفاده قرار می گیرد زیرا خاصیت منحصر به فردی دارد که باعث می شود گزینه مناسبی برای استفاده های گوناگون باشد. البته در تاریخ جدیدتر و دوران معاصر بیشترین کاربرد برای برنج در لوله ها و اتصالات مورد استفاده در لوله کشی است. اتصالات لوله برنجی به دلیل ویژگی های دینامیکی آن اغلب انتخاب لوله کش و سایر متخصصان ساخت و ساز است. دوام و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سایر گزینه های مواد دارد و در برابر خوردگی مقاوم است. قیمت انواع لوله را بدانید

اتصالات لوله برنجی به طور معمول برای حمل آب ، مواد شیمیایی ، گازهای قابل اشتعال ، دوغاب و سایر مواد لوله کشی استفاده می شود. اتصالات لوله ساخته شده از برنج دارای طیف گسترده ای از اشکال و اندازه نخ برای اتصال ، سازگاری یا کنترل هر نوع مایع یا گاز در لوله ها است. علاوه بر لوله کشی ، از اتصالات برنجی برای برخی از کاربردهای خودرو مانند ترمز هوا ، انتهای شیلنگ و شیرهای خط سوخت نیز استفاده می شود. همچنین می توانید اتصالات برنجی را در آداپتورهای بالکاک ، اتصالات کولر یخچال و اتصالات فشرده سازی پیدا کنید.

جوشکاری ترکیبی لیزر از فولاد ضد زنگ

چرا از اتصالات برنجی استفاده می شود؟

اثر بخشی برنج به عنوان ماده ای برای اتصالات لوله ، اجزای ایمن و بادوام را در سیستم لوله کشی شما فراهم می کند. گرچه قیمت آنها از برخی دیگر از اتصالات کمی بیشتر است ، اما ارزش اتصالات برنجی پول اضافی است. در اینجا پنج دلیل وجود دارد که شما باید از اتصالات برنجی برای پروژه لوله کشی بعدی خود استفاده کنید:

فولاد آلیاژی خصوصیات و کاربردها

  1. مقاوم هستند – اتصالات برنجی هم در لوله کشی های مسکونی و هم در لوله کشی های صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است زیرا برای مصارف سنگین بسیار مناسب است و سالها در شرایط خوبی باقی می ماند. وقتی شما یک پروژه لوله کشی دارید که باید طول عمر بالایی داشته باشد ، برنج انتخاب خوبی است زیرا برای مدت طولانی بدون از هم پاشیدن و حتی ترک خوردن دوام می آورد. همچنین برای استفاده در خطوط تأمین آب گرم بسیار مناسب است. خرید میلگرد با قیمتی پایین
  2. آنها می توانند در برابر درجه حرارت بالا مقاومت کنند – به عنوان بهترین ماده مناسب برای توزیع آب گرم ، برنج رسانایی استثنایی را فراهم می کند و کارایی سیستم توزیع را بهبود می بخشد. در حقیقت ، اتصالات برنجی می توانند دمای بسیار بالاتری را نسبت به اتصالات ساخته شده از مواد دیگر تحمل کنند ، تا جایی که در برابر آتش مقاوم باشند.
  3. انعطاف پذیر هستند – ممکن است متوجه شوید که برای کارایی آن در مناطق خاص نیاز به قالب یا شکل دهی دارید. اگر چنین است ، پس اتصالات برنجی گزینه ایده آل است. برنج یک فلز قابل انعطاف است – بسیار بیشتر از آهن یا فولاد. این باعث می شود اتصالات برنجی برای بسیاری از نقاط لوله کشی تنگ گزینه ای بسیار انعطاف پذیر باشد.

4- مقاوم در برابر خوردگی هستند – برنج زنگ نمی زند و در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. زنگ زدگی و خوردگی به سرعت روند ساییدگی و پارگی در اتصالات را تسریع می کند ، بنابراین هنگامی که به دنبال اتصالات با دوام طولانی هستید ، برنج بهترین ماده برای کار است.

تیرآهن با قمیت مناسب بخرید

  1. آنها همه کاره هستند – شما می توانید اتصالات برنجی را در انواع و اندازه ها پیدا کنید ، بنابراین همیشه می توانید آنچه را که برای پروژه های لوله کشی خاص خود نیاز دارید پیدا کنید.
  2. قیمت انواع لوله را بدانید

انواع اتصالات برنجی

– اتصال لوله: برای اتصال لوله های همان اندازه استفاده می شود (مگر اینکه یک اتصال دهنده کاهش دهنده باشد ، جایی که لوله ها اندازه های مختلف دارند)

– آداپتورهای لوله: برای تغییر نوع اتصال (زن یا مرد) در انتهای لوله استفاده می شود

– نوک پستان لوله: به طور معمول برای اتصال دو اتصالات استفاده می شود

– لوله های لوله: به شکل “T” ، هنگامی که بیش از یک شاخه از منبع آب مورد نیاز است ، استفاده می شود

– آرنج لوله: برای تغییر جهت جریان بین لوله ها استفاده می شود

فولاد ضد زنگ برای خطوط نقاله

– اتصالات لوله: به همان روشی که کوپلینگ استفاده می شود

– شاخه های لوله: برای بستن لوله ها استفاده می شود

– لوله های لوله: به شکل “Y” ، برای اتصال لوله ها با زاویه 45 درجه استفاده می شود

این لیست جامعی نیست ، انواع مختلفی از اتصالات برنجی وجود دارد که فقط برای هر نیازی که فکر کنید ایده آل است. علاوه بر این ، می توانید اتصالات برنجی را در طیف وسیعی از اندازه ها پیدا کنید – از اندازه های کوچکتر که برای کارهای مسکونی مناسب هستند تا اندازه های بزرگتر که برای کاربردهای صنعتی استفاده می شوند.

برخی از گزینه های جایگزین اتصالات برنج چیست؟

در حالی که اتصالات برنجی برای بسیاری از موارد ایده آل است ، گزینه های دیگری وجود دارد که می تواند در برخی شرایط استفاده شود. برخی از رایج ترین گزینه ها برای اتصالات برنجی شامل مس ، PVC ، CPVC ، PEX ، فولاد و چدن است. قیمت پروفیل

اتصالات مسی معمولاً در سیستم های آب مسکونی و خطوط مبرد HVAC استفاده می شود. از آنها برای کاربردهای آب گرم و سرد استفاده می شود.اتصالات پی وی سی (پلی وینیل کلراید) متداول ترین نوع اتصالات پلاستیکی هستند و دارای اشکال و اندازه های مختلف هستند. آنها معمولاً روشن هستند

روش تولید ورق آجدار