5 نکته طلایی برای انتخاب تیرآهن

نکات طلایی برای انتخاب تیرآهن که مهمترین پروفیلهای طولی در اسکلت ساختمان تیرآهن عبارتند از: بنابراین ، قیمت تیر می تواند نقشی پر رنگ در پروژه شما داشته باشد. از طرف دیگر ، در بازار فولاد ، این پروفیل ها اغلب متنوع هستند و خریداران را با مشکل مواجه می کند.

قیمت میلگرد گالوانیزه در مشهد

این قطعات فولادی کشیده با داشتن نقشی پر رنگ در پشتیبانی از سقف یا سایر قسمتهای سازه ، در انواع و اشکال مختلف تولید می شوند. تیرآهن در بازارهای اروپا و ایران (IPE) ، چین و روسیه (INP) موجود است.

قیمت تیرآهن سبک در تهران

اندازه در نظر گرفته شده برای تیرهای IPE و INP 80-600 میلی متر است و در نوع تیرها به صورت بال های پهن (IPB) این مقدار 100-1000 میلی متر است. همانطور که گفته شد ، دو استاندارد برای این محصولات در نظر گرفته شده است. نکات طلایی برای انتخاب تیرآهن

ورق سیاه اکسین اهواز ۶۰

تیرآهن IPE

قیمت تیرآهن سبک در تهران

این بخش در بین مصرف کنندگان بسیار محبوب است و به عنوان بخشی متداول در بازار فولاد در ایران و اروپا در نظر گرفته می شود. بارزترین ویژگی این بخش ضخامت یکنواخت فلنج در کل تیر است.

تیرآهن با قمیت مناسب بخرید

تیرآهن INP

ضخامت فلنج این قسمت با دور شدن از تیر کاهش می یابد و باعث نازک شدن بال در ابتدای تیر می شود و با نزدیک شدن به انتهای تیر به تدریج این ضخامت افزایش می یابد. در کشورهایی مانند چین و روسیه تیرها با توجه به این استاندارد ساخته می شوند. شکل این قسمت شبیه حرف انگلیسی I است و در شکل نهایی محصول شیب کمی دارد.نکات طلایی برای انتخاب تیرآهن

تیرآهن لانه زنبوری چیست؟

قیمت تیرآهن سبک در مشهد

در این بین ، سیاست گذاران گاه استفاده از انواع مختلف این عبارات را انتخاب می کنند. آنها استراتژی استفاده از تیرهای لانه زنبوری را انتخاب می کنند. هدف از این عملیات افزایش طول این مقطع با حفظ وزن تیر و ایجاد یک لحظه خمشی (کرنش) ارتفاع کمتر است. به عنوان مثال ، یک تیر با ارتفاع 18 سانتی متر به یک تیرچه لانه زنبوری تبدیل می شود و سپس به 27 سانتی متر تغییر می یابد.

محاسبه قیمت ورق a516

مزایای استفاده از تیرآهن لانه زنبوری

تبدیل یک تیر معمولی به یک لانه زنبوری باعث افزایش مدول و لحظه اینرسی قطعه می شود. علاوه بر این ، استفاده از این روش علاوه بر افزایش نیروی مقطعی از نظر برآورد قیمت تیر با افزایش ارتفاع آن ضمن حفظ وزن تیر ، سودآور است. علاوه بر این ، سیم ها ، کابل ها ، لوله ها یا سایر وسایل می توانند در حین اجرای پروژه از سوراخ های هسته تیر عبور کنند تا از ایجاد وزن اضافی جلوگیری کنند.نکات طلایی برای انتخاب تیرآهن

۱۰ دلیل استفاده از فولاد در ساخت مسکونی

ممنوعیت تیرهای کندوی عسل

وجود سوراخهایی در توری تیر علاوه بر مزایای آن ، معایبی نیز دارد ، به ویژه تنشهایی در سطح تکیه گاه پل به ستون یا اتصال تیرهای جانبی به پل لانه زنبوری ایجاد می شود. البته راه حل این مشکل پوشاندن برخی از این سوراخها با ورق فلز و لحیم است که در این صورت اتصال بعدی از پل به ستون به درستی انجام می شود.

نحوه طراحی تیرآهن لانه زنبوری

میله فولادی سردسیر چگونه ساخته می شود؟

برای ساخت یک تیرچه لانه زنبوری ، ابتدا یک الگوی زیگزاگ روی وب تیرچه بکشید. ارتفاع و ابعاد این اشکال نیاز به محاسبات مهندسی و زاویه برش α دارد (معمولاً این زاویه بین 45 تا 60 درجه متغیر است). ارتفاع و اندازه این سوراخ ها نیاز به محاسبات دقیق دارد. در غیر این صورت ، خطر آسیب به قطعه در اثر بارهای جانبی وجود دارد. بعد از کشیدن شکل روی تیر ، خط به دو روش بریده می شود.

قیمت پروفیل

برش به روش کوپال با استفاده از دستگاه برش سنگین انجام می شود. دستگاه مجهز به گیوتین است و پرتو در امتداد خط ترمز به صورت برش خورده است. در روش برنولی ، کار داغ می شود ، بنابراین انجام کار به مهارت اپراتور نیاز دارد. روش گرم توسط اپراتور با استفاده از لوله های استیلن و اکسیژن ماوراio بنفش و برنولی انجام می شود.در ایران ، بیشتر این بخشها به صورت دستی توسط دستگاه های شابلون اکسی سوخت ساخته می شوند. برای ساخت یک تیر معمولی یا فلنج پهن ، آن را با برش دستی یا مکانیکی برش می دهیم ، سپس دو نیمه را یک مرحله منتقل می کنیم و در نهایت اتصال بین آنها با استفاده از طریق جوشکاری جوش می شود. مقطعی با مقاومت خمشی بالا ایجاد می شود.نکات طلایی برای انتخاب تیرآهن

انواع ورق فلزی در بازار

برای ساخت تیر لانه زنبوری از دو روش زیر استفاده می شود ، اما اندازه گیری ها باید دقیق باشد و باید توسط یک مهندس نظارت انجام شود.