تیرآهن پیوسته چیست

تیرآهن پیوسته یک م structuralلفه ساختاری است که در هنگام اعمال بار یا نیرو در برابر خم شدن مقاومت ایجاد می کند. از این تیرها معمولاً در پل ها استفاده می شود. یک تیر از این نوع در طول خود بیش از دو نقطه پشتیبانی دارد. اینها معمولاً در همان صفحه افقی قرار دارند و دهانه های بین تکیه گاه ها در یک خط مستقیم قرار دارند.برعکس یک تیرآهن پشتیبانی شده ساده ، که در هر انتها دارای ساپورت است و باری که به طریقی در طول آن توزیع می شود . تولید کننده های صنایع  فولادی  یک تیرآهن پیوسته بسیار سفت و محکم است. به پلی که از تیرهایی تشکیل شده است که فقط بین دو تکیه گاه قرار دارد ، یک پل تیر ساده پشتیبانی می شود. اگر دو یا چند تیر به طور محکم بر روی چندین تکیه گاه به هم متصل شوند ، پل مداوم می شود.تیرآهن پیوسته چیست

قیمت ناودانی فولاد تهران در مشهد

دو عامل اصلی

برای بررسی در طراحی یک تیر پیوسته ، نوع بار و مشخصات مقاومت ماده مورد استفاده برای ساخت تیر است. واکنشهایی که در تکیه گاههای یک تیرآهن پشتیبانی می شوند. قیمت ناودانی فولاد تهران در مشهد  را می توان تنها با تجزیه و تحلیل نیروهای وارد شده به تیرآهن تعیین کرد. به همین دلیل ، تیرهای ساده به عنوان تعیین کننده استاتیک شناخته می شوند. یک تیرآهن پیوسته دارای پشتیبانی بیشتری از نیاز به تعادل است و هنگام تغییر واکنشهای پشتیبانی ، رفتار تغییر شکل تحت بار نیز در نظر گرفته می شود. در نتیجه ، این نوع تیر به عنوان ایستا نامشخص شناخته می شود.

ساخت یک تیرآهن پیوسته

در هنگام اعمال نیرو بر خمش و انحراف آن تأثیر می گذارد. از فولاد کربن به دلیل مقاومت و مقاومت بالا در برابر خمش معمولاً برای تیرهای سازه ای استفاده می شود. بسته به نوع کاربرد ، تیرها با استفاده از انواع دیگر مواد از جمله چوب ، آلومینیوم و بتن نیز ساخته می شوند.تیرآهن پیوسته چیستامروزه این نوع تیرها اغلب با استفاده از نرم افزار مهندسی که داده ورودی را می پذیرد و طرحی را برای تأمین نیازهای عملکرد تعیین می کند ، طراحی می شوند. فاكتورهاي ورودي ممكن است شامل انواع نيروهاي اعمال شده ، دهانه بين تكيه گاه ها ، شكل تیرآهن ، خصوصيات مقاومت ماده و اتصالات مكانيكي با ساير اعضاي سازه باشد.کاربرد تیرهای فولادی یک تیرآهن پیوسته باید طوری طراحی شود که در برابر نیروها و تنش مقاومت کند در حالی که وزن ، نیازهای فضا و هزینه مواد را به حداقل می رساند. اکثر تیرها با ضریب ایمنی طراحی می شوند که برای محافظت در برابر بارگذاری و سایر عواملی که نمی توان از قبل پیش بینی کرد ، بزرگنمایی تیر را انجام می دهند. انتخاب یک عامل ایمنی مناسب بر اساس کاربرد خاص در ترکیب با قضاوت مهندسی خوب است. حاشیه ایمنی بیش از حد بالا باعث ایجاد یک طراحی تیرآهن بزرگتر از حد مورد نیاز می شود ، که باعث مشکلات احتمالی وزن و هزینه های ساخت بالاتر می شودبا ریختن پرتو ، فرم کار در اندازه مشخص درمان می شود و بتن تازه در فرم ها پراکنده می شود ، فشرده سازی با تجهیزات ارتعاشی انجام می شود.

  1. I-Beam

I – پرتو مانند الفبای “I” شکل گرفته است. همچنین ، این یک عنصر ساختاری به شکل “I” است ، و حاکی از یک گره مرکزی است که در بالا و پایین آن یک میله عرضی وجود دارد.تیرآهن پیوسته چیست

  1. پرتو T

پرتو به شکل مقطع “T” ساخته شده است. قیمت پروفیل 3 در تهران این تیر بصورت معمول با دال شکل می گیرد. در نتیجه ، دال به عنوان یک قسمت اساسی تیر عمل می کند و در جهت طولی تیر می چرخد.

  1. L-Beam

L – تیرچه ای که در گوشه یا اطراف محیط دال قرار می گیرد. همچنین ، ما می توانیم تیرهای انتهایی از جمله دال را فقط در یک طرف مشخص کنیم.

  1. تیرها را از نظر آماری تعیین کنید

باید دریابید که کانتیورورها ، تیرهای پشتیبانی شده ساده و تیرهای تعویض شده به عنوان تیرهای تعیین کننده ایستا شناخته می شوند. از آنجا که واکنشهای این تیرها در پشتیهای انتهایی خود را می توان با قاعده معادلات تعادل ایستا فرض کرد و واکنشها بدون تغییر شکل تیرها هستند.تیرآهن پیوسته چیست

  1. تیرهای آماری نامشخص

پرتوهای ثابت و پرتوهای پیوسته به عنوان تیرهای ثابت نامشخص استنباط می شوند زیرا واکنش آنها را نمی توان با قاعده معادلات تعادل ایستا فرض کرد.

در زیر پنج نوع پشتیبانی وجود دارد:

اهداف پرتو چیست؟

پرتو ساده چیست؟

نوعی تیر است که در دو انتهای آن پشتیبانی می شود. این شامل یک پشتیبانی از پین در یک سر و یک پشتیبانی غلتک در انتهای دیگر است.

این ساده ترین عنصر ساختاری است. نرخ خوردگی فولاد انتهای آن با میل و رغبت بر روی عناصر ساختاری مختلف مانند دیوارها یا ستون ها یا لبه های چسبیده قرار می گیرد. در تمام موارد ذکر شده ، واکنش به سمت بالا می رود.تیرآهن پیوسته چیست

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

انواع مختلف تیرها کدامند؟

انواع مختلف تیر و طبقه بندی آنها بر اساس تکیه گاه های انتهایی ، شکل مقطع ، نوع مواد ، هندسه ، شرایط تعادل و بسیاری دیگر در زیر آورده شده است:

مطابق با شرایط پشتیبانی می کند

می توان اشاره کرد .تیرآهن پیوسته چیست