آلیاژهاو ترکیب‌های فلزی

از کاشت تیتانیوم گرفته تا آلیاژهای superconducting جدید به ترکیبات فلزی مفید , ما به طور فزاینده‌ای به فلزات وابسته هستیم . در غیر این صورت , تمدن مدرن عملا ً از بین می‌رفت . حدود ۸۰ درصد عناصر شیمیایی شناخته‌شده فلزات هستند .خصوصیات فیزیکی فلزات فلزات , ویژگی‌هایی دارد که برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب هستند . آن‌ها به طور ویژه براق هستند و بیشتر آن‌ها چکش خوار هستند . توانایی شکل بودن یا شکل گرفتن . آلیاژهای و ترکیب‌های فلزی

آشنایی با انواع ناودانی و قیمت آن ها

  • چدن داکتیل ، چگال ، چگال ، بسیار خوب الکتریکی و نقاط ذوب بالایی دارند . Malleability توانایی یک ماده برای تغییر شکل زمانی است که طلای فشرده بسیار انعطاف‌پذیر است و می‌تواند تا یک ورقه بسیار نازک مورد ضرب و شتم قرار گیرد .
  • ساختار بلوری فلز هنگامی که به سطح یک فلز نگاه می‌کنیم ، اغلب برای دیدن کریستال‌ها امکان پذیر است . کریستال منعکس‌کننده آرایش متقارن یون‌های فلزی مثبت در ساختار زیرین است که ما نمی‌توانیم ببینیم .

یون‌های مثبت در یک فلز با هم جمع می‌شوند تا شکاف بین آن‌ها به حداقل برسد . زمانی که اتم‌های فلزی به گرد هم جمع می‌شوند تا بلور تشکیل دهند ، می‌توانند :

بدن متصل شده نزدیک به شش وجهی – محور متر مکعب است .هنگامی که فلز مذاب سرد می‌شود ، اتم‌های فلزی در یک شبکه بلور قرار می‌گیرند . با توجه به زمان کافی و شرایط ایده‌آل ، شبکه کریستالی می‌تواند بزرگ باشد و ساختار کریستالی کامل داشته باشد. شرایط ایده‌آل به ندرت یافت می‌شوند و واقعیت این است که تقریبا  تمامی فلز جامد به عنوان jumble از اندازه‌های مختلف وجود دارد . هر بلور در بدن یک دانه نامیده می‌شود . این دانه‌ها ، ساختارهای کریستالی هستند که نواقص زیادی دارند که شبکه کریستالی را تحریف می‌کنند .

قیمت دهی به انواع ورق

آلیاژهای چه چیزی هستند ؟

بیشتر فلزات ، که آلیاژهای نامیده می‌شوند ، معمولا ً از فلز خالص استفاده می‌شوند . با alloying ، برخی از ویژگی‌های مهم فلزات را می‌توان بهبود بخشید .Solder که در صنعت الکترونیک به کار می‌رود مخلوطی از قلع و سرب است . یک نوع of ( ۶۳ درصد قلع و ۳۷ درصد سرب ) نقطه ذوب پایینی دارد اما سخت‌تر از هر کدام از فلزات است . این خواص به آن اجازه می‌دهد تا با موفقیت مورد استفاده قرار گیرد .یک مخلوط یک آلیاژ براساس جیوه است . آمالگام ، آلیاژی از جیوه ، نقره ، قلع ، مس و روی است . فولاد ضد خوردگی مقاوم به خوردگی است و دارای قدرت تاثیر بالا است .آلیاژ تیتانیوم با نام Ti۶Al۴V در صنعت هوافضا به کار می‌رود . آن سبک‌وزن است ، بسیار قوی و دارای خواص ضد خوردگی بالایی است . آلیاژهای و ترکیب‌های فلزی

تعریف ترکیبات فلزی:

ترکیب فلزی ترکیبی است که شامل یک یا چند عنصر فلزی متصل به عنصر دیگر است . به طور معمول , اتم فلزی به عنوان کاتیون در ترکیب عمل می‌کند و به یک آنیون nonmetallic یا یک گروه یونی وصل شده‌است . از آنجا که این نشانه مثبت است , نماد عنصر فلزی ابتدا در فرمول شیمیایی ذکر شده‌است .

بعضی اوقات ترکیب‌های فلزی نیز به عنوان ترکیب‌های فلزی در نظر گرفته می‌شوند :

تیرآهن با قمیت مناسب بخرید

وقتی فلزات به فلزات دیگر متصل می‌شوند ، آلیاژی هستند . یک آلیاژ به عنوان یک ترکیب فلزی در نظر گرفته نمی‌شود زیرا نسبت عناصر ثابت نیست چون در یک ترکیب است .نمونه‌های فلزی مرکب AgNO۳ – نقره نیترات یک ترکیب فلزی است . نقره ( Ag ) فلز است ، که به گروه نیترات وصل شده‌است .CaCl۲ کلرید کلسیم یک ترکیب فلزی است .آب ( آب ) یک ترکیب فلزی در نظر گرفته نمی‌شود . با اینکه هیدروژن گاهی مثل یک فلز عمل می‌کند ، اغلب به عنوان یک nonmetal تلقی می‌شود . آلیاژهای و ترکیب‌های فلزی

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *